Noclegi od 1 do 4 z 4 w kategorii Chęciny
Schronisko oferuje przez cały rok 180 miejsc w pokojach z ogólnodostępną łazienką i kuchnią. Do dyspozycji ...
Obiekt zapewnia dostęp do Internetu w pomieszczeniach mieszkalnych i ogrodzie. Oddaje do dyspozycji gości kuchnię z ...
Zajazd znajduje się na skraju lasu, w sąsiedztwie Jaskini Raj, z dobrze zachowaną szatą naciekową, blisko szlaku ...
Obiekt położony w bliskich odległościach od: zalewu w Bolminie, Jaskini Raj, Skansenu w Tokarni, Kielc. Dysponuje ...
Obiekty noclegowe od 1 do 4 z 4 w kategorii Chęciny
Chęciny to historyczne miasto w województwie świętokrzyskim, w powiecie kieleckim. Położone jest 15 km od Kielc. Jest to siedziba gminy miejsko-wiejskiej Chęciny. Miasto posiada 4226 mieszkańców (dane z 31 grudnia 2004).
Największą atrakcją turystyczną Chęcin są ruiny zamku królewskiego pochodzącego z przełomu XIII i XIV wieku. Nieopodal Chęcin znajduje się również najpiękniejsza jaskinia w Polsce - Raj, do której wytyczony jest szlak pieszy. Położenie Chęcin między Pasmem Chęcińskim, a Pasmem Zelejowskim Gór Świętokrzyskich jest cennym walorem turystycznym.
Dodatkowe atrakcje turystyczne Chęcin to:
W Chęcinach swój początek mają:
Najbliższa stacja kolejowa znajduje się w miejscowości Radkowice (5,4 km od miasta). Do Chęcin kursują busy prywatnych przewoźników oraz autobusy komunikacji miejskiej z Kielc (nr linii: 31). W Chęcinach zbiegają się drogi do Kielc, Małogoszcza i Morawicy. Na wschód od miasta biegnie biegnie obwodnica S7.
Okolice Chęcin to obszar Chęcińsko-Kieleckiego Parku Krajobrazowego, przez teren którego prowadzą liczne, bardzo ciekawe szlaki turystyczne. W pobliskiej Tokarni można podziwiać Skansen Wsi Kieleckiej. W Lipowicy i Bolminie, gdzie znajduje się malownicza ruina dworu obronnego zalewy rekreacyjne. Przez wiele lat XX wieku znana była szkoła szybowcowa w Polichnie. W Podzamczu Chęcińskim (gdzie również znajdują się noclegi), natomiast przetrwały XVII-wieczny dwór starostów chęcińskich i okazała brama triumfalna zbudowana na powitanie wracającego spod Wiednia króla Jana III Sobieskiego.
W zamku królewskim, w okresach zagrożenia przechowywano skarbiec koronny oraz przetrzymywano jeńców krzyżackich po bitwie grunwaldzkiej.
Z zamkowej wieży, w pogodny dzień są rozległe widoki.